הטרקים היפים בעולם

הטרקים היפים בעולם

אוהבי טבע פראי יספרו לכם שעל מנת ליהנות מיופיו יש לקחת אוהל ושק שינה, לארוז תרמיל עם בגדים חמים וצידה לדרך, ולצאת לטיול בן מספר ימים. כי אין כמו תחושת החופש שחווים כאשר ישנים תחת שמיכה ענקית של כוכבים או כשמתעוררים לצד אגם מדהים ביופיו.

דרום אמריקה, המזרח, כמו גם יעדים אקזוטיים כמו אוסטרליה או ניו-זילנד, מציעים טראקים מרהיבים ומסלולי טיול עוצרי נשימה. עם זאת, יש לזכור כי חלק מהטראקים הינם בדרגת קושי גבוהה, וחושפים את המטייל ללא מט סכנות כמו שראינו ברעידת האדמה האחרונה שנאפל שגבתה את חיין של אור אסרף מטייל ישראלי שטייל באזור. עקב כך, חשוב מאוד להצטייד בביטוח נסיעות אמין ומקיף.

 ריכזנו עבורכם כמה ממסלולי הטיול היפים בעולם. אז הנה לפניכם חמשת הטראקים היפים בעולם:

בסיס האוורסט (אוורסט בייס-קמפ), נאפל:

זהו טראק להרפתקנים שבינכם. לאורך 112 ק”מ, הנפרסים על פני כ-16 ימים, תוכלו להינות ממבט על כמה מהפסגות המרהיבות בעולם, כולל זו של הר האוורסט. דרגת הקושי של הטראק אמנם גבוהה, והוא מגיע עד לגובה של 5,380 מטר מעל פני הים, אבל אפשר להימנע מסחיבת אוהל ומזון שכן ישנם בתי אירוח רבים המפוזרים לאורכו.

טרק הרוטברן – ניו זילנד

טרק הרוטברן עובר בפארקים הלאומיים בחלקה הדרום-מערבי של האי האקזוטי. 32 הק”מ של הטראק עוברים בסמוך לפסגות אלפיניות יפייפיות, אגמים ויערות גשם טרופיים אקזוטיים. דרגת הקושי אינה גבוהה וניתן לעשות את הטראק בשלושה ימים בלבד.

קלימנג’רו – טנזניה

הקילמנג’רו הוא הפסגה הגבוהה ביותר באפריקה, המגיעה לגובה של כ-6 ק”מ, מה שהופך את חווית הטיול ללא פשוטה. עם זאת, היא לגמרי משתלמת: מלבד מגוון חיות הפרא של אפריקה תוכלו לחזות גם בלוע הר געש, בקרחון ענק, ג’ונגלים טרופיים שטחים מדבריים ועוד.

פיצרוי – ארגנטינה

אגמים ומפלים מרהיבים, יערות עבותים והרי גרניט משוננים המספקים זריחות מהפנטות הם רק חלק מהנופים שתחוו לאורך 60 הק”מ של טראק הפיצרוי בדרום ארגנטינה. הטראק נמשך לאורך של כ-3-4 ימים, אך ניתן לצאת גם למסלולים יומיים נוחים למדיי.

פטרה – ירדן

טראק פטרה, המשתרך לאורכם של כ-80 ק”מ, מציע אופציה קרובה, ידידותית וכמובן זולה יותר מרוב הטראקים שצויינו כאן. יחד עם זאת, הנופים בטראק זה עוצרי נשימה ויפים לא פחות מהאחרים. תיירים רבים מכל רחבי העולם מגיעים לחזות בפלא של העיר העתיקה החצובה בחול של הרי אדום ובארמונות הקבורה המרהיבים שבה.